Avatud:
E-R: 9.00 - 20.00
L: 10.00 - 16.00

Pühapäeviti suletud

Pärnu mnt. 463A,
10916,
Tallinn,
Tel: 6 709 004

VAKTSINEERIMINE

Olulisemad haigused, mille vastu koeri on soovitav vaktsineerida, on koerte katk, nakkuslik hepatiit, parvoviirusinfektsioon, leptospiroos ning viimasel ajal eriti levinud koerte viirushaigus kennelköha.

Olulisemad haigused, mille vastu vaktsineeritakse kasse, on panluekopeenia, herpesviiruslik rinotrahheiit, ja kalitsiviirus.

Haigus, mille vastu peab koeri ja kasse vaktsineerima, on marutaud: see haigus on alati surmaga lõppev ja nakkab ka inimesele. Eesti Vabariigis on koerte ja kasside iga-aastane vaktsineerimine marutaudi vastu kohustuslik.

Esimene vaktsineerimine on soovitav teha alates 8 elunädalast. Esimese vaktsineerimise järel tuleb teha kordusvaktsineerimine 4 nädala möödudes. Edaspidised kordused tuleb teha igal aastal.

Vaktsineerida tohib ainult täiesti terveid loomi. Eelnevalt tuleb loomale teha ussitõrje, vähemalt 10 kuni 14 päeva enne vaktsineerimist.

Esmakordsel vaktsineerimisel tuleb 2 nädala jookul vältida kutsika kontakte teiste loomadega, sest immuunsus alles kujuneb välja selle aja jooksul ning loom ei ole veel kaitstud.

Vaktsineerida tohib ainult litsentsi omav loomaarst.

 
Kodulehe valmistamine, kodulehe tegemine - Art Media